sty 19, 2024

Jak co roku nasza Izba objęła Patronatem XVIII Międzynarodowe Warsztaty Sekcji Dermatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, które odbędą się w dniach 08-10 marca 2023 r. w Ustroniu.
Warsztaty rozpoczynają piątkowe przedkonferencyjne zajęcia praktyczne. W tym roku będą to warsztaty z cytologii guzów nabłonkowych skóry „Gruczolak, nabłoniak czy rak? Postaw prawidłowe rozpoznanie!!!” Zajęcia poprowadzą tak jak w roku ubiegłym dr n. wet. Maciej Guzera, dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker i dr n. wet. Agnieszka Cekiera.
Nowością będą warsztaty ”Ozonoterapia w dermatologii weterynaryjnej”, które poprowadzi lek. wet. Krzysztof Klimas.
W tym roku na sobotnio-niedzielną Konferencję zaproszono dwie wykładowczynie z USA. Będą to Alison Diesel DVM, Dipl. ACVD z Animal Dermatology Clinic w Austin w Teksasie oraz Elizabeth Layne DVM, Dipl. ACVD z BluePearl Pet Hospital w Salt Lake City w Utah.
Czym będą różnić się tegoroczne Warsztaty od poprzednich? W tym roku wszystko będzie „po amerykańsku”. Wybraliśmy wykładowczynie, które łączą w sobie doświadczenie zarówno naukowca, jak i praktyka. Poprosiliśmy je aby przedstawiły sposób myślenia i postępowania amerykańskiego dermatologa w leczeniu chorób, z którymi na co dzień się spotykacie. Poczujecie się jak amerykańscy lekarze weterynarii. Będzie wiele nowości!

Więcej informacji na temat tego szkolenia, noclegów oraz rejestracji znajdziecie Państwo na stronie: www.pslwmz.pl

Śląska Izba Lekarsko-Weterynaryjna ufundowała dla naszych członków dwie wejściówki na główną konferencję Warsztatów wraz z bankietami. Zostaną one rozlosowane wśród członków Śl.I.L-W, którzy do dnia 12 lutego 2024 r. zgłoszą za pośrednictwem poczty elektronicznej chęć udziału w Warsztatach na adres biura Śl.I.L-W: biuro@izbawetkatowice.pl. W treści maila prosimy napisać: „Zgłaszam chęć uczestnictwa w Warsztatach Dermatologicznych 2024 – imię, nazwisko i numer PWZ”.
Losowanie wejściówek odbędzie się w dniu 13 lutego 2024 r. w siedzibie Śl.I.L-W. w Katowicach (transmisja na żywo fb).

Śląska Izba Lekarsko - Weterynaryjna

biuro@izbawetkatowice.pl

ING Bank Śląski: 47 1050 1214 1000 0007 0006 0387

Posiedzenia Rady