Uncategorised

Komunikat GLW w sprawie wprowadzania do obrotu i stosowania produktu leczniczego weterynaryjnego ABvarC niedopuszczonego do stosowania na terytorium RP

UWAGA !!! BARDZO WAŻNE!!!

Szanowni Państwo,
lekarze weterynarii, hodowcy i właściciele zwierząt

W związku z docierającymi do Głównego Inspektoratu Weterynarii informacjami dotyczącymi wprowadzania do obrotu produktu leczniczego weterynaryjnego ABvarC przeznaczonego do zwalczania warrozy u pszczół, uprzejmie informuję, co następuje.

Produkt leczniczy weterynaryjny ABvarC nie jest dopuszczony do stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie figuruje w wykazie produktów leczniczych dostępnym na stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Tak więc, w żadnym wypadku nie może być stosowany w leczeniu pszczół utrzymywanych w pasiekach funkcjonujących na terenie Polski.

Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wprowadzanie do obrotu lub stosowanie niewpisanych do Rejestru Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium RP stanowi naruszenie obowiązujących zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi.

Osoby nielegalnie wprowadzające do obrotu lub nielegalnie stosujące produkty lecznicze weterynaryjne powinny liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Główny Inspektorat Weterynarii wdrożył stosowne procedury w odniesieniu do powyższego przypadku.

Uwaga! Nowe zasady zamawiania paszportów i zamieszczania ogłoszeń

Informujemy, że od stycznia 2016r. przy zamawianiu druków paszportów oraz zamieszczaniu ogłoszeń na naszej stronie internetowej obowiązują regulaminy zatwierdzone przez Prawnika i przyjęte przez Radę Śl.I.L-W. Każdy składający zamówienie czy chcący zamieścić ogłoszenie musi zapoznać się z regulaminem (a nie mechanicznie "kliknąć", co ma oznaczać, że się zapoznał) i do tego regulaminu stosować. Niestety w bardzo wielu przypadkach zauważamy zjawisko "odkliknięcia" regulaminu, co skutkuje nieporozumieniami i niepotrzebnymi stresami.

Niedostosowanie się do regulaminu spowoduje nieotrzymaniem w zaplanowanym terminie zamówionych paszportów oraz niezamieszczeniem żądanego ogłoszenia na naszej stronie, co już miało miejsce.